rbt

HRABRA IGRA I ČASTAN PORAZ: Krajinović pošteno namučio Rafaela Nadala

Objavljeno: 13.03.19 u 21:28

Sat i po vremena je španskom asu bilo potrebno da eliminiše srpskog tenisera.

Filip Krajinović je u osmini finala tokom većeg dela meča protiv Rafe Nadala bio ravnopravan, ali je ipak u dva seta morao da pruži ruku boljem od sebe. Na kraju 2:0 – 6:3, 6:4.

Španac je već na startu napravio ‘brejk’, što je Srbin uzvratio pri rezultatu 3:1, ali je Nadal ponovo slomio mlađeg rivala već u narednom gemu, te je do kraja priveo set u svoju korist rezultatom 6:3.

I u drugom setu je jedan ‘brejk’ napravio razliku između dva tenisera, iako je Krajinović imao svoje šanse koje nije uspeo da iskoristi.

Nadala u polufinalu očekuje duel protiv pobednika četvrtfinala između Amerikanca Džona Iznera i Karena Kačanova iz Rusije.