0

NAPADA ŠESTU TITULU U SEZONI: Nadal u finalu turnira u Pekingu, za pehar protiv Kirjosa

Objavljeno: 07.10.17 u 16:51

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se danas u finale turnira u Pekingu, pošto je pobedio osmog igrača sveta Grigora Dimitrova iz Bugarske posle tri seta, 6:3, 4:6, 6:1.

Prvi teniser sveta pobedio je za dva sata i 17 minuta. On je zahvaljujući brejku u četvrtom gemu prvog seta poveo u meču, ali je Dimitrov posle toga uzvratio, dva puta je oduzeo servis Špancu u drugom setu i izjednačio na 1:1 u setovima.

Nadal je potpuno kontrolisao treći set, dozvolio je Dimitrovu da osvoji samo jedan gem i plasirao se u finale.

Španac će u finalu igrati protiv Australijanca Nika Kirjosa koji je u drugom polufinalu savladao Aleksandra Zvereva iz Nemačke rezultatom 2:0 -6:3, 7:5.

Nadal u Pekingu pokušava da osvoji šestu titulu u sezoni.