1
ATP

NEMA PREDAJE: Novak pobedom započeo put kad povratku na vrh sveta

Objavljeno: 13.11.16 u 17:40

Novak Đoković je savladao Dominika Tima u prvom meču završnog turnira u Londonu rezultatom 2:1, i pokazao da nema nameru da odustane od borbe za prvo mesto na ATP listi.

Da će ovaj turnir biti pravi test za Novaka pokazao je prvi set. Oba tenisera su igrala sigurno, čuvala svoj servis, a o sigurnosti njihove igre dovoljno govori to što su imali tek po jednu šansu za brejk. Ipak, do kraja prvog seta nije oduzet nijedan servis, pa je u taj brejku Austrijanac iskoristio sedmu set loptu i poveo sa 1:0.

I to je bilo sve od Tima.

Drugi set naš teniser otvara brejkom, do kraja uspeva da osvoji još dva i sa 6:0 poravna na 1:1 u setovima, da bi u trećem setu pri rezultatu 1:1 u gemovima Đoković ponovo oduzeo servis protivniku, to isto ponovio i na 4:2 za 6:2 u odlučujućem delu igre i dobar početak završnog turnira sezone u Londonu.

Našeg tenisera za dva dana očekuje duel drugog kola protiv Gaela Monfisa.