0
ATP

US OPEN: Zimonjić i Matkovski stali u četvrtfinalu

Objavljeno: 09.09.15 u 00:13

Srpsko-poljski dubl doživeo je tesan poraz od Britanca Džejmija Mareja i Džona Pirsa iz Australije rezultatom 1:2, po setovima 6:3, 3:6, 6:7 (4:7).

Posle eliminacije braće Brajan pojavila se šansa da se četvrti nosioci na ovom turniru Nenad Zimonjić i Marćin Matkovski umešaju u borbu za pehar US Opena, ali su nažalost stali u četvrtfinalnom meču.

Bolji od njih bili su Džejmi Marej i Džon Pirs, i to posle preokreta i veoma neizvesne završnice trećeg seta. Srbin i Poljak su dobili prvi set sa 6:3, ali je drugi identičnim rezultatom pripao britansko-australijskom paru.

Najpravednije je bilo da odluka o polufinalisti US Opena padne u trećem setu i zaista su nijanse odlučivale. Došlo se do taj-brejka u kojem su više koncentracije, snage i sreće imali Marej i Pirs i sa 7:4 su osvojili treći set i meč.