0

LONDON IMA NOVOG ŠAMPIONA: Veliki preokret i istorijska pobeda!

Objavljeno: 22.11.20 u 22:16

Rus je jedini teniser u istoriji koji je na finalnom turniru savladao prva tri nosioca i tako došao do titule!

U finalu završnog ATP turnira u Londonu, Danil Medvedev je nakon velikog preokreta savladao Dominika Tima. Meč je trajao dva sata i 44 minuta.

Prvi set je pripao teniseru iz Austrije rezultatom 4:6. Delovalo je da će Tim upisati još jedan trijumf.

Medvedev se nije predao! Nakon velike borbe i taj-brejka u drugom setu, teniser iz Rusije je stigao do izjednačenja. Set je trajao jedan sat i dva minuta i završen je rezultatom 7:6.

U odlučujućem setu Danil je pokazao da se nalazi u odličnoj formi. Fenomenalni teniser je osvojio set rezultatom 6:4 i tako ostvario i petu pobedu na ovogodišnjem turniru.

Savladao je prva tri nosioca, a u pitanju su Novak Đoković, Rafael Nadal i Dominik Tim. Rus je prethodne sezone debitovao na završnom tunriru i nije se proslavio. Doživeo je tri poraza u grupnoj fazi. Ove sezone je pokazao da poseduje neverovatan kvalitet.