0
ATP

GLEDAĆEMO REPRIZU NJUJORKA: Novak saznao sa kim će igrati u četvrtfinalu, ima priliku za ‘osvetu’!

Objavljeno: 06.10.20 u 12:13

U četvrtfinalu Rolan Garosa, najbolji svetski teniser Novak Đoković igraće protiv Pabla Karenja-Buste.

Španac je u osmini finala pobedio Danijela Altmajera iz Nemačke sa 3:0 (6:2, 7:5, 6:2). Za plasman u narednu rundu bilo mu je potrebno dva sata i 22 minuta igre.

Pablo je u prvom setu bio konstantniji i osvajao je važne poene, a kada je vratio brejk u drugom, Altmajerova igra potpuno se raspala. Pre Altmajera, 29-godišnji Karenjo Busta eliminisao je Bautistu Aguta, Pelju i Milmana.

Novak će u četvrtfinalu imati priliku da se ‘osveti’ španskom teniseru. Oni su se već sastali na US Openu kada je srpski teniser diskvalifikovan sa turnira, nakon što je slučajno lopticom pogodio linijskog sudiju.