ATP

EKSPRESAN TRIJUMF: Krajinović za manje od dva sata pobedio Amerikanca i došao do 3. kola US opena

Objavljeno: 02.09.20 u 19:30

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo US Opena.

Krajinović je u drugoj rundi savladao Amerikanca Markosa Girona maksimalnim rezultatom – 6:4, 6:1, 6:3, za manje od dva sata igre.

Ovo je druga maksimalna pobeda srpskog tenisera na US Openu.

U prvom setu je odmah na startu vezao tri gema, pošto je napravio brejk i imao je seriju od 12:1 u poenima. Giron je vratio brejk i izjednačio na 3:3, ali odmah Krajinović pravi novi i dolazi do 4:3.

Do kraja seta je dobrim servisima zadržao prednost i došao do vođstva u setovima.

U drugom setu Filip je ‘pregazio’ protivnika. Napravio je tri brejka i dopustio Gironu samo jedan gem, ali mora se reći i da je spasao četiri brejk lopte.

Odlično je servirao, svi udarci radili su perfektno i Giron nije imao nikakve šanse, iako je igrao dobro. U trećem setu je brejk stigao u osmom gemu pri rezultatu 4:3 i u narednom je Filip odservirao za pobedu.

U trećem kolu igraće protiv pobednika meča Heris – Gofan.