0

dav

ATP KUP: Lajović doveo Pera do ludila, Francuz se na kraju ipak izvukao… (VIDEO)

Objavljeno: 06.01.20 u 11:26

Srbija je doživela poraz od Francuske na ATP kupu u Australiji, do prvog poena Francuzi su došli preko Benoa Pera koji je savladao Dušana Lajovića rezultatom 2:1 (6:2 6:7(6) 6:4)

Uspeo je Lajović dva puta da spase meč loptu, ali je francuski teniser uspeo da dođe do bitnog trijumfa.

Do prvog seta Per je došao lakše nego što se očekivalo, odmah je na startu oduzeo servis Lajoviću, usledila je borba u nastavku meča.

Srpski teniser je u nastavku zaigrao bolje, ali je u završnici seta imao francuz meč loptu, a potom je u taj-brejku Lajović bio na visini zadatka i uspeo je da izjednači.

Benoa Per je u pauzi između setova lomio rekete, bacao flašice sa vodom, a uz pomoć selektora uspeo je da se iskontroliše.

Izgleda da je ‘divljanje‘ bilo baš ono što je trebalo Francuzu, u trećem setu sačuvao je koncentraciju i brejkom u završnici trećeg seta odneo je pobedu.

Naredni meč između Srbije i Francuske odigraće Novak Đoković i Gael Monfils.