0

BAŠ ŠTETA: Kecmanović propustio veliku šansu i posle maratonske borbe je izgubio finale u Antaliji

Objavljeno: 29.06.19 u 17:25

Srpski teniser je poražen u finalu ATP turnira u Antaliji od Italijana Lorenca Sonega rezultatom 2:1 po setovima.

U sklopu priprema za Vimbldon, Kecmanović je tokom ove nedelje prikazao sjajne partije na travi u Antaliji, ali nije uspeo da ih kruniše titulom.

Italijan Sonego je slavio posle dva sata i 49 minuta borbe u tri seta, za krajnjih: 2:1 (7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 1:6.

Kecmanović je osvojio prvi set u ‘taj-brejku’, i to nakon što u uvodnih 12 gemova nije bilo ‘brejka’. Sa 7:5 prvi set je pripao Srbinu.

Međutim, na sličan način Italijan je slavio u drugom, iako je Kecmanović imao ‘brejk’, a ujedno i meč loptu u 10. gemu. Nije je iskoristio i otišlo se u novi ‘taj-brejk’ koji je ovog puta dobio Sonego sa 7:5.

Propuštena meč-lopta kao da je uticala na Kecmanovića, koji gotovo da nije postojao u nastavku na terenu i treći set je Italijan dobio sa više nego ubedljivih 6:1 za proslavu titule.