ATP

ROLAN GAROS: Kraj za srpski dubl – Tipsarević i Lajović stali na korak do polufinala!

Objavljeno: 04.06.19 u 17:24

Srpski teniseri okončali su učešće u dublu na turniru u Parizu.

Njih je u četvrtfinalu završio namački dubl koji čine Kevin Kravic i Andreas Mies sa 2:1, po setovima 6:1, 6:7(4) i 7:6(3).

Namački duo mnogo bolje je ušao u ovaj meč, a prvi set rutinski je priveo u svoju korist, sa 6:1 i to za samo 28 minuta igre. Drugi set bio je nešto uzbudljiviji, Tipsarević i Lajović su stigli do 5:2, ali su potom Mies i Kravic izjednačili, dok u taj-brejku srpski teniseri ipak prvi stižu do sedam poena. Treći set takođe je otišao u taj-brejk, a Dušan i Janko u finišu su ostali bez snage i koncentracije, te porazom završili učešće na ovom turniru.

Srpski teniseri napravili su veliku uspeh plasmanom u ovu fazu turnira, pogotovo jer su predviđanja na startu bila da će učešće završiti u ranoj fazi. Naredni rival nemačkom dublu u polufinalu Rolan Garosa biće argentinski tandem koji čine Švarcman i Pelja.