ROLAN GAROS: Klasik u polufinalu – Nadal na Federera

Objavljeno: 04.06.19 u 19:48

Pravi teniski klasik u polufinalnoj borbi grend-slema u Francuskoj.

Rafael Nadal i Rodžer Federer su danas pobedili u svojim četvrtfinalnim mečevima.

Nadal je bez izgubljenog seta savladao Nišikorija, dok je u duelu Federera i Vavrinke bilo 3:1.

Veoma uzbudljivo bilo je na megdanu dvojice švajcarskih tenisera. Preko taj-brejka je Federer poveo, da bi u drugom setu prvi brejk na meču napravio Vavrinka i potom izjednačio. U trećem setu bila su još dva brejka, po dva na obe strane pa je meč rešen u taj-brejku koji je ponovo pripao Federeru.

Nakon niza propuštenih brejk prilika na obe strane u četvrtom setu, Federer je napravio brejk i potom servirao za meč. Nakon prve meč lopte, Vavrinka je stigao do brejk lopte koju je njegov rival uspeo da odbrani, a zatim i stigne do trijumfa.

Sa manje problema svoj duel okončao je Nadal koji je za sat i 53 minuta savladao japanskog igrača. Nišikori je osvojio svega pet gemova na meču, a Rafael Nadal je napravio sedam brejkova, i jedan izgubio.