0

LASLO ĐERE NASTAVLJA DA ‘DERE’: Pao Poprina, u narednom kolu Đere protiv Nišikorija!

Objavljeno: 29.05.19 u 16:12

Francuski vazduh prija našem teniseru koji se plasirao u treće kolo Rolan Garosa.

Laslo Đere je eliminisao Australijanca Alekseja Poprina rezultatom 3:0 (6:5, 7:6m 6:4) u trećem kolu Otvorenog prvenstva Francuske.  Našeg predstavnika u šesnaestini finala očekuje težak posao protiv Kei Nišikorija. Japanac je savladao domaćeg tenisera Žo-Vilfred Congu sa 3:0.

U prvom setu naš teniser spasao je brejk loptu, a potom uzeo servis gem i to je bilo dovoljno da dobije taj deo igre. U drugom setu viđena je borba Đere je u dva navrata bio sateran u ćošak, ali je uspeo da spasi svoj servis u uvede meč u taj-brejk koji je dobio sa 7:4, a set sa 7:6. Đere je treći set igrao sigurno i nije dozvolio iznenađenja. Iskoristio je priliku na servis rivala i za dva sata i 16 minuta plasirao se u narednu rundu takmičenja.