0
Tenis

BRAVO OLGA: Danilović napravila veliki korak ka Rolan Garosu!

Objavljeno: 21.05.19 u 19:25

Dobar dan za srpski tenis. Olga Danilović je savladala uzbekistanku Sabinu Šaripovu sa 2:1 u setovima.

Naša teniserka je ovom pobedom načinila veliki korak ka glavnom žrebu Rolan Garosa. Danilovićeva je savladala Šaripovu nakon sat i 57 minuta (6:1, 5:7, 6:3)

Posle prvog seta u kojem je naša teniserka nadigrala protivnicu došlo je do opuštanja. Te je Uzbekistanka došla do nekoliko brejkova i servirala je za izjednačenje, a Olga je uspela da se odupre pritisku i izjednači na 5:5. Ipak je dozvolila brejk i dala je priliku protivnici da izjednači. Ključni gejm u trećem setu napravila je Danilovićeva u šestom gemu i nakon toga je došla do vođstva od 4:2. Potom je sigurno privela meč kraju.

Danilović će u sledećem kolu kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Francuske igrati sa Đorđinom Garsija-Peres.