0

NIŠTA OD TENISKOG KLASIKA: Tim eliminisao Federera i zakazao polufinale sa Đokovićem

Objavljeno: 10.05.19 u 19:43

Najbolji svetski teniser saznao je ime protivnika u polufinalu turnira u Madridu.

Posle pobede nad Rodžerom Federerom, Dominik Tim je izbrio plaman u polufinale.

Australijanac je slavio u tri seta, rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 7:6, 6:4. Ova dva igrača već su se dva puta ove godine sastajala, od čega jednom u finalu Indijan Velsa, gde je takođe slavio Tim. Odlično je Švajcarac ušao u ovaj meč, osvojio je brejk u prvom setu, stigao do 3:0, što mu je kasnije bli dovoljno i da dođe do prednosti i 1:0 u setovima.

U nastavku je došlo do totalnog preorketa. Posle nekoliko prilika za brejk, u drugom i šestom gemu, Tim je ipak uspeo u taj-brejku drugog seta da dođe do izjedanačenja. U poslednjem setu viđena je prava drama i velika borba obojice. Tim je stigao do brejka (2:1), Federer je potom izjednačio (4:4), ali je na kraju Švajcarcu popustila koncektarcija. Posle druge meč lopt, Tim je se plasirao u polufinale.

Duel polufinala na programu je u subotu, ali satnica još nije poznata.