ATP

MASTERS U MONTE KARLU: Fonjini koristio Lajovićeve greške

Objavljeno: 21.04.19 u 16:28

Srpski teniser će u ovom trenutku morati da bude zadovoljan drugim mestom.

Bajka Dušana Lajovića završena je porazom od Fabija Fonjinija u finalu mastersa u Monte Karlu rezultatom 2:0 (6:3, 6:4).

Nešto više od sat i po tenisa trebalo je Italijanu da dođe do trofeja u Monte Karlu. Odlično je Lajović otvorio meč i već u trećem gemu prvog seta napravio brejk. Ubrzo je uspeo da ga vrati Fonjini, već u sledećem i izjednači. I naredni servis gem Lajovića pripao je Italijanu koji je tada poveo 4:2, a ubrzo i 5:2 nakon svoje serve. Posle dva gema Fabio Fonjini je i osvojio prvi set.

Iste greške nastavio je Lajović da pravi i na startu drugog, kada je odmah brejk napravio Fonjini. Uspeo je da se vrati Lajović i izjednači drugim svojim brejkom na meču, ali je Fonjini napravio svoj drugi u setu u petom gemu. Sigurnom igrom je italijanski teniser uspeo da održi prednost do kraja i ostvari pobedu.