0

ATP DOHA: Lajović sjajan, sad sledi četvrtfinale

Objavljeno: 02.01.19 u 15:50

Srpski teniser Dušan Lajović zabeležio je drugu pobedu na turniru u Dohi i potvrdio je dobru formu na startu nove sezone.

Posle Manarina pred Srbinom je pao Letonac Rikardas Beranakis. Dušan Lajović slavio je posle tri odigrana seta sa 2:1 (7:6, 0:6, 7:5) i plasirao se u četvrtfinale turnira u Dohi.

Popularni ‘Duci’ je uspavano ušao u meč i odmah je dozvolio Letoncu da mu oduzme servis. Ipak, naš predstavnik je u četvrtom gemu uzvratio i izjednačio na 2:2. Set je kasnije ušao u taj-brek, a tamo je Lajović slavio sa 7:4.

Drugi set je bio katastrofa za Dušana Lajovića. Berankis je napravio tri brejka i sa maksimalnih 6:0 za 24 minuta stigao do 1:1. Najbolju igru Srbin je pokazao u odlučujućem setu, dva puta je uspeo da oduzme servis rivalu i na kraju slavi sa 7:5.

Rival Dušana Lajovića u četvrtfinalu je nezgodni Italijan Marko Ćećinato.