0
ATP

LONDON: Nišikori iznenadio Federera, Anderson siguran protiv Tima

Objavljeno: 11.11.18 u 23:09

Finalista ovogodišnjeg Vimbldona Kevin Anderson na veoma dobar način otvorio je svoje debitantsko učešće na finalnom ATP turniru u Londonu.

On je u okviru ‘Lejton Hjuit’ grupe savladao Dominika Tima, a u istoj ovoj grupi Federer je turnir otvorio porazom.

Anderson je za 109 minuta igre u ‘O2 Areni’ i sa 2:0 (6:3, 7:6) u setoviam savladao svog današnjeg rivala. U prvom setu nakon brejka u četvrtom gemu, on je iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 3:1, što je bilo presudno u tom delu igre. U drugom setu Andeston je slavio u taj-brejk, a epilog svega je 12:10 u korist Južnoafikanca.

Rodžer Federer na startu turnira poražen je od Nišikorija. Japanski teniser slavio je rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:3. Prvi set rešen je u taj-brejku u kojem je Nišikori pobedio sa 7:4. Nakon po jednog osvojenog brejka na startu drugog seta, Nišikori novi pravi u šestom gemu, što je bilo dovoljno da do kraja prednost održi i slavi protiv Švajcarca.