0

WTA ŠENŽEN: Jorovićeva u finalu posle iscrpljujućeg maratona

Objavljeno: 10.11.18 u 10:05

Srpska teniserka bila je bolja od crnogorske predstavnice i nakon tri neizvesna seta se plasirala u finale.

Ivana Jorović se dosta namučila, ali ipak uspela da savlada Danku Kovinić u polufinalu Šenžena. Na kraju je rezultat bio 2:1 – 6:3, 3:6, 7:6 (5).

Srpkinja je odlično otvorila meč, već prvu priliku iskoristila da oduzme servis rivalki i do kraja ga sačuvala za vođstvo u setovima.

Međutim, iako je na gotovo identičan način počeo drugi set, ‘brejkom’ za Jorovićevu, Kovinićeva je preokrenula rezultat i izjednačila.

Usledila je prava drama u trećem setu, ušlo se u ‘taj-brejk’, da bi na kraju ipak posle dva sata i 45 minuta Jorovićeva sa 7:5 proslavila trijumf i plasirala se u finale.

U borbi za trofej sastaće se protiv domaće teniserke Saisai Ženg.