Tenis

IZNENADILA JE ČEHINJA: Olga Danilović poražena od 46. mesta slabije plasirane teniserke

Objavljeno: 07.10.18 u 20:25

Srpska teniserka tako ipak neće učestvovati u glavnom žrebu turnira u Lincu.

Olga Danilović nije dobro nastupila u austrijskom gradu i već u prvom kolu kvalifikacija za WTA turnir u Lincu je završila učešće.

Mlada nada srpskog tenisa, trenutno 97. na svetskog rang listi, izgubila je od češke teniserke, 143. na svetu, Tereze Smitkove u tri seta i to rezultatom 6:3, 1:6, 6:1.

U prvom setu je jedan ‘brejk’ razlike bio dovoljan Čehinji da povede, a Danilovićeva je u drugom odgovorila prilično ubedljivo, zaigrala kao recimo na turniru u Moskvi i izjednačila u setovima.

‘Mirisalo’ je na preokret, ali se tada igra srpske teniserke u potpunosti raspala i izgubila je odlučujući set sa 6:1.

Smitkova će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv Žil Belen Tajhman iz Švajcarske.