0

ATP PEKING: Lajović u trećem kolu, pao i Dimitrov!

Objavljeno: 03.10.18 u 09:36

Sjajni Dušan Lajović savladao je Grigora Dimitrova sa 2:1 u drugom kolu turnira u Pekingu, i tako se plasirao u osminu finala.

U duelu protiv osmog tenisera sveta, Lajović je susret otvorio brejkom, i potom prednost sačuvao do kraja seta za 1:0.

U drugom setu Dimitrov je posle brejka stigao do 3:0, Lajović je smanjio na 3:2 takođe brejkom, ali je potom Bugarin vezao dva brejka i poravnao na 1:1 posle 6:2.

Treći set je počeo kao i prvi, Lajovićevim brejkom, ali je Dimitrov uspeo da izjednači na 3:3, poton na svoj servis i povede sa 4:3, no nije nakon toga pao Lajović. Odličnom igrom uspeo je da pri rezultatu 4:4 oduzme servis protivniku, a potom i dobrim servis gemom osigura pobedu.

U osmini finala ga očekuje bolji iz duela Kajl Edmund – Mateo Beretini.