0

MASTERS U MAJAMIJU: Gledali smo maraton i veliko slavlje Džona Iznera

Objavljeno: 01.04.18 u 22:40

Američki teniser Džon Izner novi je šampion Mastersa u Majamiju, pošto je u finalu večeras savladao Aleksandra Zvereva u tri neizvesna seta.

Domaći teniser je na Floridi bio impresivan tokom celog turnira, a i u finalu je imao kvalitet više u odnosu na svog rivala iz Nemačke. To je, naravno, bio servis, koji je Izneru doneo prvu Masters titulu u karijeri.

Visoki Amerikanac je večeras izgubio prvi set u ‘taj-brejku’, ali je u naredna dva ‘na vreme’ oduzimao servis svom rivalu, a svoj uspešno čuvao i dva puta sa po 6:4 preokrenuo rezultat u setovima i osvojio titulu.

Meč je trajao nešto više od dva i po sata igre, a sam meč bio je atraktivan jer smo videli dosta vinera i osvojenih poena, bez previše ‘umarajuće’ defanzivne igre.

Zverevu je ovo treće finale na Masters turnirima, i interesantno, tek prvi poraz posle dve titule.