0
Tenis

FED KUP: Sabalenka izjednačila na 1:1

Objavljeno: 11.11.17 u 17:53

Arina Sabalenka donela je izjednačenje u finalu Fed kupa, pošto je savladala Sloun Stivends sa 2:1 u setovima.

Beloruskinja je prvi set dobila 6:3, da bi Sloun odmah uzvratila i poravnala istim rezultatom.

Treći, odlučujući set doneo je vatromet brejkova, pošto je čak šest vezanih gemova završeno oduzetim servisom. Sloun je tri puta imala šansu da napravi razliku, tri puta je Sabalenka vraćala brejk, a potom u desetom gemu iskoristila priliku da pri prednosti 5:4 zada protivnici konačan udarac i završi meč na četvrtoj meč lopti.

U subotu Sabalenka igra protiv Vandevej (12h), a potom se sastaju Sasnovič i Stivens (13:30).