0

ATP AN-NING: Janko posle preokreta do titule u Kini

Objavljeno: 30.04.17 u 09:54

Srpski teniser Janko Tipsarević osvojio je turnir u An-Ningu pobedivši u finalu Francuza Kventina Halisa 6:7, 6:3 i 6:4.

Bio je ovo veoma uzbudljiv meč, a pogotovo prvi set koji je srećno pripao Francuzu. Brejka nije bilo, te se otišlo u taj-brek gde je Halis imao tri mini brejka, jedan više od Srbina, ali dovoljan za vođstvo od 1:0 u setovima.

To nije uzdrmalo Tipsarevića koji je odmah uzvratio. Već u četvrtom gemu drugog seta je uzeo brejk rivalu i kasnije sa 6:3 rezultat u setovima izjednačio na 1:1. U odlučujućem trećem setu Janko je sjajno startovao. Odmah je napravio brejk i odbranio ga za vođstvo od 2:0. Tu prednost je ‘ljubomorno’ čuvao do kraja i okitio se novom titulom, drugom na kineskom tlu u poslednje dve nedelje.