0

ATP MAJAMI: Potop favorita, Vavrinka izbačen, Nadal predao

Objavljeno: 26.03.16 u 22:00

Nakon što se Rodžer Federer povukao sa Mastersa u Majamiju turnir na Floridi ostao je i bez četvrtog i petog nosioca odnosno Stena Vavrinke i Rafaela Nadala.

Švajcarca je sa turnira eliminisao 25-godišnji Rus Andrej Kuznjecov, trenutno 51. teniser sveta, pošto ga je posle 80 minuta igre savladao sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

Za još veće iznenađenje pobrinuo se teniser iz Bosne i Hercegovine Damir Džumhur koji se plasirao u 3. kolo iako je za protivnika imao Rafaela Nadala. Istina Španac je bio primoran da preda meč u trećem setu pri rezultatu 2:6, 6:4, 3:0.

Nadal je posle prvog seta zatražio medicinski tajm-aut zbog vrtoglavice, a definitivno je odlučio da odustane od dalje igre u trećem setu i to posle saveta lekara da prekine meč ukoliko se oseća loše.