0
Dejvis kup

DK: Češka odbranila titulu (FOTO)

Objavljeno: 17.11.13 u 19:38

Srpski teniseri nisu uspeli da osvoje titulu u Dejvis Kupu, pošto ih je u finalu savladala Češka ukupnim rezultatom 3:2.

Veliko breme koje je palo na pleća Dušana Lajovića bilo je preveliko za neiskusnog tenisera.

U odlučujućem meču finala Dejvis kupa Radek Štepanek je slavio sa 3:6, 1:6, 1:6 i doneo češkoj drugu uzastopno titulu šampiona sveta.

Lajović je pokušao da prebrodi tremu i pred prepunom Kombank arenom napravi veliko iznenađenje, ali je ipak doživeo ubedljiv poraz.

Prethodno je Novak Đoković doneo Srbiji izjednačenje savladavši Tomaša Berdiha sa 3:0.

Treći set:

1:6 – Kraj meča. Štepanek je ubedljivo savladao Lajovića i doneo Češkoj titulu šampiona sveta.

1:5 – Štepanek dolazi do ubedljivog vođstva i servira za titulu.

1:3 – Štepanek opet prvi dolazi do brejka. Nakon osvojenog gema na svoj servis Čeh osvaja brejk i sve je bliži pobedi.

1:1 – Prva dva gema u trećem setu protekla su bez brejkova.

Drugi set:

1:6 – Novim brejkom Štepanek dovodi Češku na korak do osvajanja titule šampiona sveta.

1:5 – Dušan se konačno upisao na semafor u drugom setu, ali Štepanek je svoja dva gema rešio bez izgubljenog poena.

0:3 – Lajović je izgubio koncentraciju. Pokušao je u drugom gemu da zapreti Štepaneku koji je iskusno ipak potvrdio brejk, a potom bez izgubljenog poena napravio novi i poveo sa 0:3.

0:1 – Štepanek koristi priliku da odmah na startu ddrugog seta oduzme servis protivniku i povede.

Prvi set:

3:6 – Štepank dovodi Češku u vođstvo sigurnom igrom u svom servis gemu.

3:5 – Lajović je uspeo da spasi četiri set lopte u 8. gemu i produži sebi nadu da može do preokreta u prvom setu.

2:4 – Čeh dolazi do tri gema prednosti, a u narednom gemu ponovo preti Duciju na njegov servis. Bilo je 0:30, ali je naš teniser sa četiri vezana poena smanjio rezultat.

1:3 – Štepanek pravi novi brejk. Posle izuzetno dugog gema Čeh uspeva da stekne prednost.

1:1 – Uzvraća Štepanek, vraća brejk i rezultat je izjednačen.

1:0 – Lajović pravi brejka na startu meča! Sudija od starta upozorava navijače koji tokom servisa Čeha zvižde.

17:00 – Đoković je zamolio navijače da ostanu u Areni i pomognu Duciju u narednom duelu.

To je to. Kucnuo je čas. Cela sezona staje u ovaj meč. Dušan Lajović protiv Radeka Štepaneka. Srbija ili Češka. Srbija za drugu titulu šampiona sveta, a Česi za odbranu krune.

Novak Đoković je slavio protiv Tomaša Berdiha posle velike borbe sa 3:0 i doneo Srbiji izjednačenje u finalu Dejvis Kupa.