GRABI KA GLAVNOM ŽREBU: Viktor Troicki u finalu kvalifikacija za Rolan Garos

Objavljeno: 22.05.19 u 18:25

Srbin deluje ubedljivo u kvalifikacijama za Otvoreno prvenstvo Francuske.

Nakon ubedljivog trijumfa u prvom kolu kvalifikacija, Viktor Troicki je relativno lako slavio i u drugoj rundi, te ga sada očekuje još jedan korak do ulaska u glavni žreb.

Srpski teniser je za protivnika danas imao Džejsona Kablera iz Australije koga je savladao u dva seta sa 6:1, 7:6 u meču koji je trajao 90 minuta.

Troicki je u prvom setu dominirao i dozvolio samo jedan osvojen gem rivalu, da bi u drugom viđena velika borba, bez ‘brejkova’ i ušlo se u 13. odlučujući gem.

Spasio je Kabler dve meč lopte, pa i srpski igrač dve set lopte, a onda je Troicki iskoristio svoju treću priliku i sa 11:9 u ‘taj-brejku’ slavio prolaz dalje.

U poslednjoj rundi kvalifikacija protivnik Srbinu biće Aleksander Miler iz Francuske.