1

ATP: Tipsarević u drugom kolu Meksika

Objavljeno: 17.04.19 u 13:34

Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo turnira u Meksiku pobedom nad domaćim teniserom Lukasom Gomezom rezultatom 2:1 u setovima.

Tipsarević je prvi set otvorio furiozno, vezao dva brejka poveo sa 3:1, ali je Gomez odgovorio vrativši jedan brejk. No, snage za drugi nije bilo, pa je naš teniser stigao do prednosti od 1:0 u setovima.

U drugom delu igre Tipsarević je uspeo da se vrati nakon što je gubio 4:1, stigne do 5:5, ali je pri rezultatu 6:5 ponovo izgubio servis i dopustio rivalu da izjednači.

Odlučujući set počeo je sigurnim servisima, potom razmenom brejkova za 2:2, nakon čega je Tipsarević zaigrao fantastično, iskoristio dve brejk šanse i sa 6:2 došao do pobede.

Naredni protivnik će mu biti austrijski igrač Lukas Midler, 257. teniser planete.

Pobednik turnira u Meksiku dobija 80 bodova na ATP listi i ček od 7.200 dolara.