0

AUSTRALIJAN OPEN: Ćorić prejak za Krajinovića

Objavljeno: 19.01.19 u 10:41

Borna Ćorić je prošao u osminu finala Australijan opena pobedom nad Filipom Krajinovićem rezultatom 3:1.

Prvi set odlično je otvorio Krajinović, vezao je pet gemova i uz dva brejka stigao do 6:2 i 1:0. No, posle toga usledio je pad koji je Hrvat iskoristio.

Prvo je u drugom setu serijom od tri vezana gema trasirao put ka izjednačenju (6:3), potom je u sedmom gemu trećeg seta ponovo oduzeo servis našem teniseru i sa 6:4 poveo 2:1, a u odlučujućem delu igre Ćorić je poveo 4:0 posle dva brejka. Ipak, nije uspeo da na svoj servis okonča meč, pa je Krajinović došao do prilike da na svoj servis smanji na 5:4, ali je loš servis gem rivalu doneo plasman u naredno kolo – 6:3 i 3:1.

Krajinoviću je ovo bio najveći uspeh na gren slem turnirima u karijeri.