0

MASTERS U LONDONU: Federer sjajnom igrom stigao do prvog trijumfa

Objavljeno: 13.11.18 u 22:17

Švajcarski teniser stigao je do prve pobede na Završnom turniru u Londonu, pošto je u dva seta slavio protiv Dominika Tima.

Nešto više od jednog časa bilo je potrebno Federeru da slavi rezultatom 6:2, 6:3.

Švajcarac je danas igrao veoma dobro, a njemu je na ruku išlo i loše izdanje rivala, te mu nije bilo mnogo teško da ga savlada. Ova pobeda za Federera ima veliki značaj, jer da ga je Austrijanac savladao, on bio završio takmičenje na turniru u Londonu.

Ipak, ni Tim nije bez šansi za poraz dalje, a on će u poslednjem kolu morati da ubedljivo slavi protiv Nišikorija i da se nada porazu Federera od Andersona. Nervozu je na večerašnjem meču od starta pokazivao Austrijanac, a to je Federer umeo da kazni. U prvom setu Federer je osvojio dva brejka, a u drugom samo je nastavio dobrru igru i tako stigao do prvog trijumfa na ovom turniru, nakon poraza od Nišikorija u prvom kolu.