0
ATP

NOVAK NASTAVIO DOBRU IGRU: Srpski teniser preko Andersona stigao do polufinala

Objavljeno: 12.10.18 u 10:53

Najbolji teniser kog je ova zemlja ikada imala plasirao se u polufinale masters turnira u Šangaju.

On je u četvrtfinalu savladao Kevina Andersona rezultatom 2:0 (7:6, 6:3).

Nakon 102 minuta fenomenalne igre naš teniser eliminisao je Južnoafrikanca i plasirao se u svoje osmo polufinale ovog turnira. Naredni protivnik biće mu Aleksandar Zverev koji je eliminisao Kajla Edmunda takođe bez izgubljenog seta rezultatom 6:4, 6:4. Novak je malo ‘problema’ imao u prvom setu, ali je ipak u taj-brejku sa 7:1 stavio do znanja u kom smeru će otići ovaj duel.

Drugi set srpski teniser otvara brejkom, 2:0, koji je uspeo da na rutinski način to održi do kraja meča i sačuva je. Ovom pobedom Srbin je došao do 6.805 poena na ATP listi i približio se Rafaelu Nadalu na manje od hiljadu bodova zaostatka jer će Nadal kada mu se oduzmu poeni koje nije branio u ponedeljak imati 7.660 poena.