0

ATP UMAG: Đere u trećem kolu

Objavljeno: 18.07.18 u 18:52

Laslo Đere pobedom nad Maksimilijanom Martererom obezbedio plasman u četvrtfinale turnira u Umagu.

Oba tenisera dobro su otvorila meč, do rezultata 4:3 za Đerea nije bilo brejkova, kada je naš teniser uspeo protivniku da oduzme servis i dođe nadomak 1:0. Ipak, umesto osvojenog seta Nemac je uspeo da se izbori za šansu za izjednačenje, a potom susret odvede u taj-brejk. U njemu, iako se činilo da je nemački teniser u prednosti nakon brejka, Đere uspeva da povrati inicijativu i dođe do 1:0.

U drugom setu druga priča – prvo brejk na otvaranju meča, potom još jednom to uradio pri vođstvu 6:3 i tako stigao do 2:0 i plasmana u narednu rundu, gde će odmerit isnage za boljim iz duela Jirži Veseli – Marko Čekinato.