0
Tenis

SVITOLINA ODBRANILA RIM: Ukrajinka rutinski protiv Halep (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 20.05.18 u 18:35

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina odbranila je titulu na Mastersu u Rimu, pošto je u finalu pobedila prvu teniserku sveta Rumunku Simonu Halep.

Uradila je to može se reći rutinski, kroz dva seta, 6:0, 6:4, a meč je trajao 64 minuta.

Prvi set osvojila je za samo 20 minuta, bez izgubljenog gema, uz tri brejka, te stavila Rumunki do znanja da je čeka težak posao ukoliko želi do trofeja u ‘večnom gradu’.

Nije uspela Halep da se oporavi od ekspresnog gubitka prvog dela igre, ali je u drugom setu pružila nešto jači otpor.

Ipak, Svitolina je jednom oduzela servis protivnici, što joj je bilo dovoljno da mirno privede meč kraju za drugu uzastopnu titulu u Rimu.

U muškom finalu sastaju se Rafael Nadal i Aleksandr Zverev.