0

MASTERS MADRID: Poraz Lajovića u četvrtfinalu posle tri seta (VIDEO)

Objavljeno: 11.05.18 u 15:29

U četvrtfinalu Mastersa u Madridu, srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Južnoafrikanca Kevina Andersona posle tri seta velike borbe.

Prvi set je bio izjednačen do sedmog gema kada je Anderson napravio brejk za 4:2, ali odmah je uzvratio Lajović. Do kraja tog dela igre oba tenisera održavala su svoj servis, pa je taj-brejk odlučio ko će povesti s 1:0. Tamo je Južnoafrikanac poveo sa 5:1, a Srbin nije imao snage da kao protiv Del Potra učini novo čudo.

Ipak, Lajović je zaigrao znatno bolje u drugom setu, došao do brejka i poveo 4:2. Prednost je sačuvao i sa 6:3 došao do izjednačenja.

Nažalost, jedan brejk bio je dovoljan Andersonu da osvoji odlučujući set i plasira se u svoje prvo Masters polufinale gde će mu protivnik biti pobednik meča Rafael Nadal – Dominik Tim.