0

ČENGDU: Viktor Troicki poražen u prvom kolu

Objavljeno: 26.09.17 u 14:03

Vikor Troicki eliminisan je u prvom kolu ATP turnira iz serije 250 u Čengduu.

Drugi reket Srbije poražen je od Nikoloza Basilašvilija sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:2.

Gruzijski teniser je dominirao u prvom setu, kojije rešio u svoju korist za 34 minuta. Basilašvili je poveo sa 2:0 i u drugom delu igre, ali je potom Troicki zaigrao vrhunski, nanizao narednih šest gemova i izjednačio rezultat na 1:1. Ipak, u trećem setu, srpski teniser je stao i dozvolio Gruzijcu da se vrati u igru, što je on iskoristio i sa četiri uzastopna gema naneo novi poraz Troickom.

Basilašvili će u narednoj rundi turnira u Kini igrati protiv Tejlora Frica iz SAD.