0

US OPEN: Viktor Troicki preko Italijana do trećeg kola

Objavljeno: 31.08.17 u 19:59

Viktor Troicki se plasirao u 3. kolo US Opena.

Srpski teniser je danas bio bolji od Stefana Travalje, 144. igrača sveta, rezultatom 3:0, po setovima 7:6(6), 7:5, 6:0, a meč je trajao 2 časa i 6 minuta.

Stefano Travalja, koji je stigao iz kvalifikacija, se držao protiv Troickog samo u prva dva seta. U prvom setu je odlučio taj-brejk, dok je u drugom setu viđen samo jedan brejk koji je Viktor napravio u jedanaestom gemu. U trećem setu je Italijan potpuno pao, a Trocki je set osvojio bez izgubljenog gema.

Viktor Troicki je ostao na US Openu kao jedini srpski predstavnik na Gren slemu u Njujorku, a njegov protivnik u šesnaestini finala biće pobednik meča između Tomaša Berdiha i Aleksandra Dolgopolova.