0

ATP BUENOS AJRES: Lajović bez glavnog žreba

Objavljeno: 13.02.17 u 22:09

Dušan Lajović nije uspeo da uđe u glavni žreb ATP turnira u argentinskom Buenos Ajresu, nakon što je poražen od Alesandra Đanezija sa 2:1 u setovima.

Meč koji je trajao sat i 42 minuta oba tenisera ‘otvorila’ su sigurno, bez šansi za brejk sve do šestog gema, kada je Đanezi uspeo da povede sa 4:2, da bi do kraja seta osvojio naredna dva gema na svoj servis, što je bilo dovoljno za 1:0.

U drugom setu Lajović je, nakon početnih 1:1, vezao tri gema od čega jedan brejk, i stigao do 4:1, što je sačuvao do kraja i poravnao na 1:1.

Ipak, u trećem setu dominacija 125. tenisera sveta i ubedljivih 5:0. Možda bi situacija bila drugačija da je Lajović iskoristio jednu od tri brejk lopte pri rezultatu 2:0, ali je Italijan uspeo da se odbrani, potom veže još tri gema i na kraju trijumfuje sa 6:1 u trećem setu.

U Argeniti je Srbija ostala samo sa Jankom Tipsarevićem kao predstavnikom.