0
Tenis

US OPEN: Kerber „samlela“ Vinči i prošla u polufinale

Objavljeno: 06.09.16 u 20:53

Nemačka teniserka Anđelik Kerber plasirala se u polufinale Otvorenog prvenstva SAD, pošto je u četvrtfinalu pobedila Italijanku Robertu Vinči sa 7:5, 6:0.

Kerber, koja ima šansu da „skine“ Serenu Vilijams sa prvog mesta WTA liste, u borbi za finale igraće protiv pobednice meča u kom se sastaju Dankinja Karolina Voznjacki i Letonka Anastasija Sevastova.

UDAR NA NOVAKA I NADALA: Novina koja će ugroziti najbolje (VIDEO)

Prvi set današnjeg četvrtfinala obeležili su brejkovi, bilo ih je ukupno sedam, a jedan više napravila je nemačka teniserka. Vinči, prošlogodišnja finalistkinja, bila je na samo dva poena od osvajanja prvog seta, ali je napravila nekoliko grešaka i Kerber je uspela da se vrati i povede sa 1:0.

Nakon velike borbe u prvom setu, koji je trajao 55 minuta, igra Italijanke se u drugom setu potpuno raspala. Ona je u drugom setu osvojila samo 10 poena.