0
Tenis

WTA: Poraz Jelene Janković nakon preokreta

Objavljeno: 23.02.16 u 20:35

Srpska teniserka poražena je u drugom kolu turnira u Dohi od Monike Nukulesku rezultatom 2:1 (3:6, 6:4, 7:5).

Jankovićeva je povela u prvom setu, koji je obeležio veliki broj brejkova – čak šest. Od toga, četiri su delo naše teniserke, pa je relativno lako povela sa 1:0.

Ipak, drugi set je Nikulesku bolje započela, povela sa 2:0, ali se Jankovićeva vratila izjednačivši na 2:2. U nastavku, Rumunka je pokazala više, i brejkom u sedmom gemu stekla odlučujuću prednost – 6:4 na kraju, za 1:1.

U trećem setu ponovo pregršt brejkova – čak devet, rezultat je bio i 4:1 i 5:2 za Rumunku, ali je Jelena uspela da izjednači na 5:5, nakon čega je izgubila svoj servis.

Nikulesku nije propustila priliku i narednim gemom je odservirala za pobedu i plasman u treće kolo, gde je čeka Agnješka Radvanjska.