0

ATP KVINS: Troicki uspešan na startu u Londonu

Objavljeno: 16.06.15 u 17:29

Viktor Troicki pobedio je Francuza Pola Anrija Matijea sa 2:1 – 7:6 (7:4), 1:6, 6:4 na startu turnira Kvins u Londonu.

Srpski teniser je do pobede stigao posle velike borbe u trajanju od sat i 51 minuta igre. Francuz je u drugom setu imao dva puta prednost brejka, ali se Troicki oba puta vraćao u igru ribrejkovima, a onda u taj-brejku rešio prvi set u svoju korist.

Međutim, Anri-Matje je u drugom setu realizovao ono što nije u prvom, sa lakih i ubedljivih 6:1 je izjednačio rezultat u setovima. U neizvesnom trećem i odlučujućem setu oba tenisera su servirala odlično do 10. gema kada je Srbin napravio brejk ujedno vredan i osvajanja meča.

Troickom, koji je 25. igrač na svetskoj rang listi, drugom kolu protivnik će biti bolji iz meča Marin Čilić (Hrvatska) – Adrijan Manarino (Francuska). Turnir u Kvinsu igra se za nagradni fond od 1.696.645 evra.